White-westinghouse Buzdolabı Servisi

WHITE-WESTINGHOUSE BUZDOLABI TAMİRİ

white-westinghouse yetkili servisi olarak,size öncelikle şunu hatırlatalım ki ;bozulan bir white-westinghouse cihazınızı kendiniz tamir etmeye çalışmayınız.! Herhangi bir bilgiye sahip olmadan yapacağınız bir hata,telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir.white-westinghouse markalı bir buzdolabının,bozulan lambasını dahi değiştirirken buzdolabının fişini mutlaka çekiniz.Vermiş olduğumuz bilgiler dışında herhangi problemi çözmek için mutlaka white-westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

Buzdolabı üretiminde Teknoloji,tasarım ve kaliteyi ürünlerinde buluşturan white westinghouse,frigidaire,gibson ve kelvinator markası, her geçen gün yeni ürettiği buzdolabı ve soğutucular ile kurulduğu ilk günden beri sektöre damgasını vurmuştur. Her gün yeni çıkan beyaz eşya modelleri, teknolojiyi daha iyi kullanarak daha dayanıklı ve daha fazla özelliğe sahip modellerle piyasaya çıkıyor. Özellikle buzdolabı konusunda kullanıcıların ilk beklentisi uzun yıllar sıkıntısız kullanmaktır.white westinghouse,frigidaire,gibson ve kelvinator bunu göz önünde bulundurarak her ayrıntıyı düşünüp, uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünler yapmaya özen göstermektedir. Ancak her marka buzdolabında olduğu gibi white westinghouse,frigidaire,gibson ve kelvinator marka buzdolabı ve soğutucularda da arızalar olmaktadır.

Genel olarak her buzdolabında, yıllar içerisinde kullanıcı hatası veya parça bozulması sebebiyle bazı arızalar gerçekleşmektedir. Uzun ömürlü kullanım isteyen kullanıcılar, her cihazda olduğu gibi gerekli temizlik ve bakımları yapmalıdır.White westinghouse ve Frigidaire Yetkili servislere başvurulan sorunlar genelde ortaktır.White westinghose,Frigidaire,Gibson ve Kelvianator buzdolabı arızalarını genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz;

- Termostat ayarları konusunda kullanıcı sıkıntı yaşayabilir.Termostat ayarlarının düzgün olmaması white westinghouse,frigidaire ve gibson buzdolabında fazla soğutma veya yetersiz soğutmaya neden olabilir.Bu tür bir sorunda,Yetkili servisten telefonla bilgi almak yeterli olmaktadır.

- Kompresör bozulabilir. Termostat ayarları düzgün yapılmayan buzdolabında kompresör zaman içerisinde bozulabilir. Bu sebeple montaj sırasında teknik ekipten mutlaka bilgi alınız.

- Buzdolabından ses geliyor olabilir.(ayak ayarları normalse,vibrasyon sesi olabilir)

- Buzdolabı su sızdırıyor olabilir.

- Kapı lastikleri bozulmuş, kapıları kapanmıyor olabilir.

- No frost özellikli bir buzdolabında defrost işlemi olmazsa buz birikebilir.

white-westinghouse Buzdolabım çalışmıyor.Ne yapmalıyım?

· Öncelikle Fişi ve kabloyu ve prizi kontrol edin. Prizde elektrik olup olmadığını kontrol ediniz..Eğer bir kontrol kalemine sahip değilseniz,prize bir saç kurutma makinası takarak çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.Eğer halen prizde elektrik yoksa;Buzdolabının bağlandığı prizin sigortası ya da ana sigorta atmıştır. Sigortayı kontrol ediniz.

· Prizde elektrik var ve buzdolanız çalışmıyorsa white westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

white westinghouse Buzdolabımın ışığı yanıyor.çalışma sesi gelmiyor.Ne yapmalıyım?

Yaklaşık 30 dakika bekleyin.Eğer Çalışmazsa,buzdolabınızın fişini çıkartıp 5 dakika sonra tekrar takınız. . Bu süre sonunda buzdolabınız halen çalışmıyorsa white-westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

white-westinghouse Buzdolabımdan, çalışırken değişik sesler geliyor.Ne yapmalıyım?

Buzdobınızın ayak ayarları normal mi?.Buzdolabınızın  bulunduğu yerde sabit durması gerekir.Sallanıyorsa ayak ayarlarını kontrol ediniz.

Buzdolanızın arkası duvara faza yakın olmaması gerekir.Bazı model buzdolaplarının arka kısmında condenser dediğimiz Siyah teller vardır.Bu teller duvara temas ettiğinde vibrasyon yapar.Kontrol ediniz.Yaptığınız kontroller sonunda,ses devam ediyorsa frigidaire ve white-westinghouse yetkili servis merkezimizii arayınız.

white-westinghouse Buzdolabım koku yapıyor.Ne yapmalıyım ?

Öncelikle buzdolabınızın içinin  temizlenmesi gerekebilir.white-westinghouse buzdolabınızı fişten çekip,içerisini karbonatlı ılık su ile siliniz.Silme işlemi bittikten sonra buzdolabızı tekrar çalıştırmayı unutmayınız.

white-westinghouse buzdolabı içerisine koymuş olduğunuz üstü açık gıdalar koku yapmış olabilir.Kontrol ediniz.

white westinghouse buzdolabınızın iyi soğutup,soğutmadığını ve ayarlarını kontol ediniz.Hava çıkş kanallarınını önünün açık olup,olmadığını kontol ediniz.

Tüm kontrollere rağmen koku gelmeye devam ediyorsa;white-westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

ÖNEMLİ NOT:

Yukarıda yazan bilgiler genel bilgilerdir.Tüketici olarak,white westinghouse,frigidaire,gibson ve kelvinator buzdolabı veya soğutucunuzu kendiniz tamir etmeye çalışmayınız.Mutlaka, www.westinghouseyetkiliservisi.com'u arayınız.

Top